Spacer poprowadzony zostanie szlakiem realizacji żydowskich architektów w Śródmieściu Gdyni. W jego trakcie, zaznajomimy się z kilkorgiem ciekawych osobowości twórczych, których projekty – głównie kamienice – trwale wpisały się w architektoniczny krajobraz miasta. Poznamy inwestorów tych nieruchomości, a także historie ich życia stanowiące interesujący wycinek gdyńskiej codzienności lat 30. XX wieku. Podczas spaceru obejrzymy nie tylko elewacje budynków, ale również ich wnętrza – wejdziemy do klatek schodowych kilku kamienic, aby podziwiać ich wyjątkowy wystrój.
Termin: 26 lipca 2022, wtorek, godz. 17:00 pod MMG. Czas trwania: ok. 90 min. Prowadzenie: Weronika Szerle – historyczka sztuki, kuratorka wystaw i muzealniczka.
Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni publicznej” powstała we współpracy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie i Norweskim Centrum Studiów nad Holocaustem i Mniejszościami w Oslo.
Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz budżetu krajowego
Statystyki mówią, że jedynie 2% obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach wystawowych. A co z pozostałymi? Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy nasze muzealne skarby? Co dzieje…
Czy wiesz co znajduje się w magazynach Muzeum Miasta Gdyni? W naszych zbiorach mamy wiele przedmiotów, których nie obejrzycie w muzeum na co dzień. Zdecydowaliśmy się uchylić…
Prowadząc warsztaty rodzinne w Muzeum Miasta Gdyni często słyszymy pytania: „Czy mogę poprosić o ołówek?”, „Którędy do łazienki?” i „Kiedy w końcu znowu odbędzie się Nocowanie w…