24.11 \ Środa \ godz. 17:30

Zgrany duet – warsztaty typograficzne

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane
\ Zapisy

Ilustracja książkowa niejednokrotnie pełni funkcję portalu przenoszącego czytelnika w głąb świata przedstawionego w tekście. Aby osiągnąć ten efekt, niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie strony wizualnej. Jak przygotować rysunek, by dobrze współgrał z liternictwem? Jak odpowiednio dobrać krój pisma do charakteru ilustracji? Przygotowaliśmy coś specjalnego dla wszystkich miłośników ilustracji i typografiii — zarówno tych, którzy zajmują się tym tematami profesjonalnie, jak i tych, którzy chcieliby spróbować w nich swoich sił. O relacji litery z obrazem opowie Eugenia Tynna.

Na warsztatach dowiemy się, w jaki sposób ilustracje pod tekst przygotowywała tytułowa bohaterka wystawy „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskie”. To nie wszystko! Zdobytą wiedzę wykorzystamy w praktyce.

Eugenia Tynna – absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie po obronie dyplomu magisterskiego w 2016 roku została asystentką w Pracowni Liternictwa i Typografii na Wydziale Grafiki. Wykładała również w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Obecnie także jest projektantką w Traffic Design specjalizująca się w ręcznie malowanych szyldach, typografii i liternictwie.

Zapisy: www.sklep.muzeumgdynia.pl

najbliższe wydarzenia