11.08 / Wtorek / godz. 18:00

Z bliska: Z lwowskim szykiem – krótko o kamienicy W. Budyna

\ Dla wszystkich

Każdego dnia na swojej drodze mijamy wiele pozornie przeciętnych obiektów architektonicznych. Tymczasem kiedy im się lepiej przyjrzeć, zaskakują pięknym wykończeniem, intrygującym detalem czy szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na cykl krótkich spacerów, na których będziemy mieli okazję przyjrzeć się tym wszystkim perełkom z bliska. W każdy wtorek o godzinie 18:00 opublikujemy film o wybranym motywie w gdyńskiej architekturze.

Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza wszystkich miłośników architektury na krótkie opowiadanie o kamienicy przy ulicy Świętojańskiej 9.

Białe miasto, modernistyczna Gdynia, szybkie miasto Gdynia, nowoczesna architektura… To tylko niektóre z określeń, których używano wobec architektury modernistycznej Gdyni. Warto się jednak zastanowić w jakim stylu budowano Śródmieście jeśli nie w modernistycznym.

Tym razem bierzemy na warsztat ulicę Świętojańską oraz niepozorną kamienicę pod numerem 9, która skrywa niejedną tajemnicę.

Zachęcamy do posłuchania przygotowanego przez pracowniczkę Muzeum Miasta Gdyni krótkiego materiału dotyczącego wyjątkowej gdyńskiej kamienicy.

najbliższe wydarzenia

Dzieci są super! W Muzeum Miasta Gdyni już od dawna to wiemy. Od 40 lat, każdego roku wyjątkowo obchodzimy Dzień Dziecka szykując wyjątkowe wydarzenia. Tym razem niespodziankę…

Zapraszamy na wyjątkowy spacer śladami jednego z najciekawszych fotografów dokumen-tujących historię Gdyni. Henryk Poddębski prowadził wyprawy fotograficzne na potrzeby Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, realizował również zlecenia dla ministerstw…

W 1922 roku polski rząd podjął strategiczną decyzję, która zaważyła na dalszych losach nadmorskiej wsi. Co na to mieszkańcy? Rybacy? Przyjezdni? A gdyby tak oddać głos twór-com,…