08.10 \ Sobota \ godz. 11:00

Wymiary nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego – plenerowe warsztaty fotograficzne

\ Dla dzieci
\ Dzieci z opiekunem
\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

Henryk Poddębski był miłośnikiem turystyki krajoznawczej i fotografii, obie te pasje udało mu się połączyć w pracy zawodowej. Podróżował po całej II RP docierając do wszystkich jej zakątków od mierzei helskiej po Huculszczyznę. Podobnie działo się z jego fotografiami, które dzięki prasie, kolportażu pocztówek i przewodników pokazywały Gdynię każdemu mieszkańcowi odrodzonej Polski, jednocześnie stając się zachętą do odbycia własnych podróży na Wybrzeże.

W trakcie warsztatów fotograficznych przejdziemy z aparatami drogę, którą pokonywali przyjeżdżający do Gdyni w latach 30-tych, a którą możemy prześledzić na fotografiach Poddębskiego. Postaramy się wykonać współczesny fotograficzny przewodnik po naszym mieście.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami. Prosimy o zabranie ze sobą własnych aparatów fotograficznych.

Pytania prosimy kierować pod adres prowadzącej, kuratorki wystawy Katarzyny Piotrowskiej: k.piotrowska@muzeumgdynia.pl