Widok na plażę i łazienki kąpielowe w Orłowie, fot. Henryk Poddębski, 1938
18.12 \ Niedziela \ godz. 14:00

„Wymiary Nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego” – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie

Port i miasto Gdyni to sztandarowa inwestycja II Rzeczypospolitej dlatego od razu stała się ona obiektem zainteresowania wielu fotografików z całego kraju. O ile,  w pierwszych latach, Gdynia była w początkowym stadium przeobrażania się wsi w port i miasto; o tyle w latach trzydziestych XX wieku centrum miasta nabierało już wielkomiejskiego charakteru, a port gdyński stał się jednym z większych na Bałtyku. To wszystko swoim obiektywem uwiecznił znany fotograf Henryk Poddębski. Więcej o fotografie, jego dziełach, a także samej wystawie opowiemy w czasie niedzielnego oprowadzania kuratorskiego.