Fotografia krajoznawcza – której przedstawicielem był Henryk Poddębski – służyła władzom II RP jako narzędzie państwowotwórcze, mające krzewić w Polakach świadomość narodową. Była ona szczególnie istotna dla regionów, takich jak Pomorze. 23 września 1922 roku zapadła decyzja o budowie w Gdyni polskiego portu. W stulecie tamtych wydarzeń Muzeum Miasta Gdyni otworzyło wystawę „Wymiary nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego”, na której prezentowane są fotografie przedstawiające nowoczesność portu i miasta w latach trzydziestych XX wieku.
Podczas 12. edycji Baltic Mini Textile Gdynia artyści najczęściej zwracali uwagę na piękno i różnorodność natury, poddawali obserwacji jej prawa albo pytali o to, jak naturę zdefiniować,…
Dzieci są super! W Muzeum Miasta Gdyni już od dawna to wiemy. Od 40 lat, każdego roku wyjątkowo obchodzimy Dzień Dziecka szykując wyjątkowe wydarzenia. Tym razem niespodziankę…
Zapraszamy na wyjątkowy spacer śladami jednego z najciekawszych fotografów dokumen-tujących historię Gdyni. Henryk Poddębski prowadził wyprawy fotograficzne na potrzeby Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, realizował również zlecenia dla ministerstw…