Fotografia krajoznawcza – której przedstawicielem był Henryk Poddębski – służyła władzom II RP jako narzędzie państwowotwórcze, mające krzewić w Polakach świadomość narodową. Była ona szczególnie istotna dla regionów, takich jak Pomorze. 23 września 1922 roku zapadła decyzja o budowie w Gdyni polskiego portu. W stulecie tamtych wydarzeń Muzeum Miasta Gdyni otworzyło wystawę „Wymiary nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego”, na której prezentowane są fotografie przedstawiające nowoczesność portu i miasta w latach trzydziestych XX wieku.
Międzynarodowemu przeglądowi triennale miniatury tkackiej, który odbywa się w naszym Muzeum już od trzydziestu lat, towarzyszą dwie wystawy. Jedną z nich jest prezentacja zwycięskich prac. Druga zaś…
10 lutego to dla każdej gdynianki i każdego gdynianina szczególna data. To dzień, w którym naszemu miastu zostały przyznane prawa miejskie. Każdego roku staramy się tego dnia…
Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy nasze muzealne skarby? Statystyki mówią, że jedynie 2% obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach wystawowych. A co z pozostałymi? Co dzieje…