08.11 \ Piątek \ godz. 11:00

Wyczuwanki – zabawy sensoryczne w muzeum

Serdecznie zapraszamy na zajęcia dla naszych najmłodszych odbiorczyń i odbiorców – dzieci w wieku 1-3 lat! Podczas zajęć, maluszki wraz z opiekunami przeniosą się do magicznego, podwodnego świata. Będziemy śpiewać i muzykować, poznawać faktury materiałów i swobodnie bawić się materiałami sypkimi (by w domu już skupić uwagę na zupełnie innym bałaganie). Specjalnie opracowane zabawy sensoryczne będą stymulować dziecięce zmysły, a także pomogą w rozwijaniu koordynacji ruchowej i równowagi. Podczas zajęć będziemy korzystać z pomocy edukacyjnych wykonanych z naturalnych materiałów oraz specjalnie zaprojektowanej sensorycznej maty edukacyjnej.

Obowiązuje limit 10 dzieci z opiekunami / opiekunkami. Bezpłatne bilety oraz rezerwacje do pobrania w kasie muzeum oraz na stronie www.bilety.muzeumgdynia.pl

Warsztaty towarzyszą wystawie historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.