06.07 \ Wtorek \ godz. 18:00

Włącz to – warsztaty z tworzenia lamp

\ Dla dorosłych
\ Wejście biletowane

A gdyby tak wykonać swoją własną, autorską lampę? 6 lipca o godzinie 18:00 Tomek Sosnowski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz animator z naszego Ośrodka Edukacji – przeprowadzi warsztaty z tworzenia lamp przy użyciu szklanych butelek, słoików i wszystkiego, co może nam posłużyć jako podstawa do oświetlenia.

Skąd pomysł?

Warsztaty towarzyszą nowej wystawie z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”, na której prezentowane są unikatowe szklane naczynia. To właśnie one zainspirują nas do zaprojektowania niebanalnych, szklanych lamp.

Spotkanie rozpocznie się oprowadzaniem po wystawie „Eryka i Jan Drostowie”, gdzie poszukamy inspiracji do stworzenia własnych projektów.

W przestrzeni warsztatowej, za pomocą profesjonalnego sprzętu, wykonamy własne lampy.

Niezbędny do tego zestaw materiałów będzie dostępny na miejscu w naszym muzeum: szklane naczynie – z którego stworzymy podstawę lampy, kabel elektryczny, wtyczkę i klosz.
Wystarczy zakupić bilet na stronie: http://sklep.muzeumgdynia.pl/product/wlacz-to/