05.11 \ Sobota \ godz. 10:00

Warsztaty z digitalizacji domowego archiwum dla seniorów

W ramach działań towarzyszących wystawie pt. Wymiary nowoczesności. Gdynia w obiektywie Henryka Poddębskiego, dofinansowanej z Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”, zapraszamy na „Warsztaty z digitalizacji domowego archiwum dla seniorów”. Zajęcia praktyczne będą polegały na profesjonalnym ucyfrowieniu materiałów archiwalnych: fotografii i klisz fotograficznych za pomocą skanerów płaskich.

Warsztaty zostaną poprzedzone wykładem o digitalizacji, podczas którego dowiemy się nie tylko o samym procesie tworzenia archiwum cyfrowego, ale także jak przygotować nasze zbiory do jego przeprowadzenia, i jak bezpiecznie je przechowywać w domach.

Po części teoretycznej rozpoczniemy warsztaty praktyczne przy stanowiskach komputerowych, podczas których wykonamy wierne wizerunki cyfrowe przyniesionych obiektów. Powstałe pliki zostaną dostosowane do wyświetlania na urządzeniach cyfrowych, a następnie uczestnicy będą mogli wysłać je na swoje skrzynki mailowe lub skorzystać z chmur cyfrowych, aby tam je zamieścić.

Wszelkie pytania dotyczące warsztatów prosimy kierować do prowadzącej, specjalistki ds. digitalizacji zbiorów muzealnych, Katarzyny Piotrowskiej, mailowo na adres: k.piotrowska@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie pod numer: 58 662 09 30

najbliższe wydarzenia