19.07 \ Piątek \ godz. 11:00

WAKACJE W MUZEUM: Miejcie oczy z boku głowy – warsztaty szycia pluszowych fląder

W czasie wakacji Gdynia przechodzi prawdziwą transformację! Niespodziewanie z dość spokojnego miasta zamienia się w pełen życia kurort. Nic w tym dziwnego – już od niepamiętnych czasów liczne grono turystów przyjeżdża latem, żeby odpocząć na łonie nadmorskiej natury.

Ciekawe co właściwie sprawia, że przyroda w Gdyni jest tak wyjątkowa? Przekonajmy się w trakcie corocznego klasyku czyli cyklu wydarzeń dla dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami „Wakacje w Muzeum”, gdzie przy okazji różnych kreatywnych wyzwań, dowiemy się więcej o tym co w morzu piszczy.

Trochę płaska, nieco krzywa, wiecie jaka to jest ryba? Mieszka na dnie, w piasku się chowa, wciąż nie wiecie o kim mowa? Otóż flądra, wyjątkowa ryba, jakby jeszcze ktoś tam gdybał. Będzie bohaterką naszego spotkania i do warsztatów z szycia wyzwania. Każdy wyjdzie z uszytą maskotką i w dodatku nie byle jaką płotką.

Cykl wydarzeń rodzinnych „Wakacje w Muzeum” towarzyszy wystawie historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

WAKACJE W MUZEUM – wakacyjne warsztaty dla rodzin z dziećmi
Termin: 19.07.2024 r., godz. 11:00
Bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Patrycja Wójcik / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 15 dzieci + 30 opiekunów

najbliższe wydarzenia