07.07 \ Niedziela \ godz. 14:00

W Gdyni nie pada – oprowadzanie kuratorskie

„W Gdyni nie pada” – to zaklęcie usłyszycie latem z ust plażowiczek i plażowiczów, gdy na błękitnym niebie pojawią się burzowe chmury. W takich chwilach nadzieja, że deszcz ominie kurort jest silniejsza niż słodki zapach gofrów unoszący się z okolicznych budek.
Podobne życzenia padały w Gdyni już ponad sto lat temu. Możecie się o tym przekonać podczas niedzielnego oprowadzania, gdzie wraz z Gosią Bujak – kuratorką wystawy historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada” – cofniecie się na początek ubiegłego wieku. Poznacie historię gdyńskiego letniska z czasów, kiedy na plaży noszono szlafroki i parasole, gdy celebrowano Święto Morza, a do Sopotów pływano motorówką. Za dnia zażywano słonecznych kąpieli i grano w tenisa, a wieczory spędzano przy muzyce sączącej się z koncertowych muszli lub bawiąc się na potańcówkach.
Poza poznaniem historii letniska, dowiecie się jak najlepiej korzystać z wystawy, aby odnaleźć wszystkie przygotowane dla Was sensoryczne niespodzianki. Nie zabraknie też smaczków związanych z kulisami przygotowywania ekspozycji!
W naszym Muzeum zawsze świeci słońce (a nawet dwa), dlatego rozgośćcie się, zostawcie bagaż i…… odkrywajcie! Spokojnie, w Gdyni nie pada!
Ahoj przygodo!
Terminy wakacyjnych oprowadzań po wystawie z przewodnikiem:
4.08, 14:00 – oprowadzanie z Dawidem Gajosem z Działu Historycznego
25.08, 14:00 – oprowadzanie z Dorotą Dombrowską – Wyżgą z Ośrodka Edukacji

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: FLOWAIR, LADECO, Meble Pinio, POLTOPS, MAPALU. Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

najbliższe wydarzenia