06.09 \ Piątek \ godz. 10:00

¡VIVA Cervantes!: wystawa unikatowej kolekcji hiszpańskich monet

\ Dla wszystkich

Serdecznie zapraszamy na wystawę unikatowej kolekcji monet poświęconych postaci Cervantesa oraz jego najpopularniejszemu dziełu, czyli „Don Quijote de La Mancha”. Kuratorem ekspozycji jest Arkadiusz Wójcik, właściciel prezentowanych zbiorów oraz skarbnica wiedzy na ich temat.

Kolekcja monet będzie prezentowana w foyer Muzeum Miasta Gdyni w dniach 06.09-08.09.2019.

Ekspozycje można oglądać w cenie biletu do Muzeum Miasta Gdyni, oraz bezpłatnie w piątek.

BILETY
ulgowy: 5 zł (od osoby)
normalny: 10 zł (od osoby)
rodzinny: 15 zł (najwyżej dwie osoby dorosłe i maksymalnie 8 dzieci do lat 18)
Dzieci do lat 7 nie obowiązują opłaty na wystawy stałe i czasowe

Wystawa jest zorganizowana przez Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha i odbywa się w ramach imprezy GRAN APERTURA
¡NUEVA LA MANCHA!.

Szczegółowy program wydarzenia GRAN APERTURA:

SOBOTA, 7 WRZEŚNIA 2019r., ul. Wielkopolska 399, Gdynia

PROGRAM
15:00 – inauguracja nowej siedziby LA MANCHA Centrum Języka Hiszpańskiego. Powitalne przemówienie oraz przecięcie wstęgi
przemówienie dyrektora Centrum Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez-Vara de Rey de Irezábal na temat egzaminów państwowych DELE wraz z oficjalnym wręczeniem certyfikatów nowym egzaminatorom z LA MANCHY.
16:00 – zwiedzanie nowej siedziby LA MANCHA z możliwością skorzystania z dodatkowych atrakcji:

Lekcje pokazowe: dla dorosłych, dla dzieci, testy poziomujące, Gra językowa Basta
17:00 – degustacja hiszpańskich tapas i paelli (life cooking) oraz recital Latino Show Band

19:00 – zakończenie imprezy

„HISZPAŃSKI ŚWIAT W OBIEKTYWIE” – WYSTAWA FOTOGRAFII

PIĄTEK, 20 WRZEŚNIA 2019 r., INFOBOX, ul. Świętojańska 30

Wyjątkowe fotografie z podróży po Ameryce Południowej oraz Półwyspie Iberyjskim odbytych przez autorów albumu podróżniczego „Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa” Liliany Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika. Autorem wszystkich fotografii jest Arkadiusz Wójcik.