06.12 \ Środa \ godz. 10:30

Trzy gwiazdki. O świętach w różnych kulturach – warsztaty dla szkół

Świąteczne przygotowania czas zacząć! Wszak do świąt trzeba być dobrze przygotowanym. Solidna wiedza, to podstawa każdego działania, dlatego w naszym Ośrodku Edukacji na uczennice i uczniów czekać będą aż trzy świąteczne stoły: staropolski, kaszubski i chankowy. Warsztaty będą wspaniałą okazją do opowieści o tradycjach świątecznych każdej z tych kultur.

Już dzisiaj możemy zdradzić, że ich wspólnym mianownikiem jest celebracja światłości, dlatego każda uczestniczka i każdy uczestnik wykona samodzielnie papierową gwiazdę – ozdobę świąteczną, która mamy nadzieję, jako symbol pokoju i wzajemnego zrozumienia zawiśnie w ich domach.

Termin: 6.12.2023 r., godz. 10:30
Bilety: 20 zł od ucznia, obowiązują zapisy poprzez maila p.wojcik@muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A