15.12 \ Niedziela \ godz. 14:00

To nie jest magazyn – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Najważniejszym zadaniem muzeum jest przechowywanie zabytków, zapewnienie im właściwego stanu zachowania, zabezpieczenie i konserwacja. Dlatego istotne jest utrzymanie odpowiednich warunków mikroklimatu, nie mniej ważny jest też czynnik ludzki – czyli stała opieka nad muzealiami oraz prewencja konserwatorska w celu zapobiegania niszczeniu dzieł.

Na wystawie „To nie jest magazyn” ponownie otwieramy jedną z części ekspozycji dedykowanej konserwatorstwie. Długo wyczekiwane obiekty, w końcu trafią na salę,   w puste dotychczas miejsca, a my opowiemy nie tylko o ich pochodzeniu, ale głównie o historii ich przemiany i wyzwaniach, które przed konserwatorami stawiają współczesne obiekty sztuki.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „To nie jest magazyn” i realizowane jest w ramach projektu “Konserwacja muzealiów na stulecie miasta Gdyni”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.