22.03 \ Piątek \ godz. 18:00

Tam, gdzie ptaki są farwné – premiera filmu fundacji “aby chciało się chcieć”

Termin: 22.03.2024 r., godz. 18:00
Bilety: Wstęp bezpłatny. Wejściówki do pobrania ze strony www.bilety.muzeumgdynia.pl
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 60 osób

Zapraszamy na wyjątkową premierę filmową. Film fabularny „Tam, gdzie ptaki są farwné” to nowe, wyczekiwane dzieło fundacji „Aby chciało się chcieć”, która od lat w poprzez filmy uwiecznia i popularyzuje kaszubskie tradycje, historię i wierzenia, dokumentuje teraźniejszość i przekłada Kaszuby na język sztuki.

Fabuła filmu fabularnego “Tam, gdzie ptaki są farwné”, poprowadzona w lekkiej formie wakacyjnej przygody dwóch autostopowiczek, prowadzi nas przez tereny powiatu puckiego. Bohaterki spotykają na swojej drodze nietuzinkowe postacie i ciekawe miejsca. Zarówno te pocztówkowe jak i te rzadziej odwiedzane przez turystów. Całość okraszona jest elementami kaszubskiej kultury tradycyjnej w jej nordowej odsłonie.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Zatoń, odtwórcy głównych ról: Patrycja Teterycz, Weronika Formela, Joanna Pobłocka, Maksym Wiedemann oraz Maciej Dojczman.

Fundacja “Aby Chciało Się Chcieć” działa od 2011. Jedną z najważniejszych aktywności organizacji jest produkcja filmów o szeroko pojętej tematyce kaszubskiej – od dokumentów, przez animacje, na filmach fabularnych kończąc. Obraz, który wzbudza dotychczas największe emocje i zainteresowanie widzów to historyczny film fabularny pt. “Jutro będzie padać”, opowiadający o skomplikowanych relacjach Kaszubów, Niemców i Polaków żyjących na Pomorzu w I poł. XX w.