16.12 \ Czwartek \ godz. 11:00

Święta, święta i pocztówki – warsztaty dla seniorów z tworzenia artystycznych kartek świątecznych

\ Dla seniorów
\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

Klub Doborowego Towarzystwa kończy rok! Uwielbiamy celebrować takie wydarzenia. Nie mogliśmy wybrać lepszego momentu. Wielkimi krokami zbliża się przecież najbardziej urokliwy czas w roku. Już czujemy ciepło otwieranego piekarnika i rozchodzący się zapach świeżo upieczonego piernika… Ale Święta to nie tylko domowej roboty smakołyki. To również czas wysyłki specjalnie wyselekcjonowanych kartek świątecznych do najbliższych.

Przygotujmy wspólnie wyjątkowe pocztówki inspirowane twórczością Bożeny Truchanowskiej. Zapoznamy się z technikami użytymi w pracach stworzonych przez bohaterkę wystawy „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej”, aby dojść do jak najciekawszych rezultatów. A po świecie artystycznych ilustracji poprowadzi nas Joanna Sieczko, graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych  w Gdańsku.

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do koordynatorki Klubu Gosi Bujak mailowo na adres m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na numer 58 662 09 35.

Joanna Sieczko – projektantka graficzna, fotografka. Mieszka i tworzy w Białymstoku. Absolwentka grafiki na Politechnice Białostockiej oraz ASP w Gdańsku. Twórczyni kolażowych ilustracji, w których łączy motywy współczesnej popkultury z zasobami internetowych archiwów, techniki cyfrowe z manualnymi. Jej prace ukazały się na łamach magazynów oraz zinów takich jak „Zupełnie Inny Świat”, „Gazzetta Italia”, „Wizje”, „Kontakt”, „Szajn”, „Dipsheet”.

najbliższe wydarzenia