29.09 \ Czwartek \ godz. 17:00

Spotkanie autorskie z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie LUDZIE \ MIASTO \ PORT

\ Dla wszystkich
\ Poza MMG
\ Wejście bezpłatne

Robert Motta od dwóch lat uczestniczy w zajęciach plastycznych „Zarys” organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni, które jak mówi „Dały mu okazję do powrotu do zamiłowania i  doskonalenia warsztatu. Efekt? Pierwsza w życiu wystawa i ogromna satysfakcja.” Zderzenie miłości do morza z zamiłowaniem do malarstwa zaowocowało pierwszymi próbami marynistycznymi jeszcze w szkole średniej. Późniejsze drogi życiowe nie zawsze pozwalały na siadanie przy sztaludze, o której jednak nigdy nie zapomniał. O malarskiej przygodzie i obrazach opowie autor dwóch prac „Trud” i „Mgła” znajdujących się na ekspozycji. Wydarzenie z cyklu spotkania autorskie w Galerii Klif odbędzie się we czwartek 29 września, o godzinie 17:00 na wystawie LUDZIE \ MIASTO \ PORT.