10.07 \ Środa \ godz. 18:00

REstauracje-REnowacje-Konserwacje – warsztaty konserwatorskie

Dzieło sztuki też czasem potrzebuje wakacji! Interesujesz się sztuką i chcesz zobaczyć, jak wygląda konserwatorskie spa dla obrazów? Chcesz poznać sekrety pracy konserwatora, dowiedzieć się jak przywrócić dziełom ich dawny blask? Te warsztaty są dla Ciebie! Uczestnicy będą mieli okazję wypróbować różne techniki malarskie i rysunkowe, wykonując retusz kolorystyczny specjalnie przygotowanych, wydrukowanych fragmentów obrazów. Warsztaty przybliżą tajniki sztuki konserwacji, renowacji i restauracji dzieł sztuki. Pozwolą zrozumieć różnice między tymi pojęciami oraz poznać w praktyce niektóre techniki i metody konserwacji obrazów. Nie może Cię zabraknąć!
Wydarzenie towarzyszy wystawie „To nie jest magazyn”

Monika Palka, konserwatorka malarstwa i rzeźby polichromowanej, działaczka społeczna, edukatorka artystyczna, miłośniczka gdyńskiego modernizmu. Od 2012 r. konserwuje malarstwo w jego wszelkich formach: na ścianie, na płótnie i na drewnie. Pracuje we własnej pracowni w Gdyni przy obrazach i obiektach zabytkowych (Pracownia Kunszt). Współpracowała i prowadziła konserwatorskie projekty w kościołach i innych zabytkach na Pomorzu (m.in. Białogard, Malbork, Gdańsk, Nowy Dwór Gdański). W Gdyni prowadzi również „Kunsztownię”, w ramach której organizowane są warsztaty artystyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Należy do Stowarzyszenia Projekt Masterki – działającego na rzecz edukacji w temacie zdrowia psycho-fizycznego kobiet.

Termin: 10.07.2024, godz. 18:00
Bilety: 30 zł, do nabycia w kasie lub na www.bilety.muzeumgdynia.pl