26.07 \ Środa \ godz. 14:00

Przedmioty wspólne – spotkanie o obiektach muzealnych

Muzea gromadzą w swoich kolekcjach dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie, rzeczy ważne dla określonej społeczności, historii czy nauki. Co jednak z przedmiotami bez większej wartości, które skrywają ogromną wartość sentymentalną? Takimi, które choć możemy wymienić na nowe, postanawiamy zachować i przekazać dalszym pokoleniom?

Takim właśnie artefaktom poświęcony jest projekt Muzeum Miasta Gdyni „Przedmioty Wspólne”, o którym opowiedzą Olga Lewandowska i Gosia Bujak z muzealnego Ośrodka Edukacji. Porozmawiajmy o ważnych dla nas przedmiotach i udowodnijmy, że nie tylko wielkie dzieła skrywają wielkie historie. Spotkajmy się w środę 26 lipca 2023 r. o godzinie 14:00 w SM Senior (ul. Chwarznieńska 136/138). Mile widziane „przedmioty wspólne”, które znajdują się w Waszych domach – spotkanie będzie świetną okazją do podzielenia się anegdotami na ich temat.

Wstęp wolny. Wydarzenie jest częścią projektu 50. Urodziny „Domu za Falochronem”.