16.11 \ Sobota \ godz. 11:00

Pradzieje. spacery archeologiczne – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Odkryj w Gdyni nieoczywiste

Wystawa „Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje” to opowieść o najdawniejszych dziejach współczesnej Gdyni. To wyjątkowa okazja, aby poznać pochodzące z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza zabytki archeologiczne. W Muzeum Miasta Gdyni można podziwiać urny na ludzkie prochy i relikty kultury pomorskiej sprzed około 2500 lat. Podczas oprowadzania kuratorskiego uczestnicy poznają zwyczaje pogrzebowe ludzi mieszkających na terenie współczesnej Gdyni między VIII a III wiekiem p.n.e. Kuratorka zwróci uwagę także na wzory na pomorskich popielnicach i opowie o ich znaczeniu. Będzie też okazja by stanąć twarzą w twarz z urnami twarzowymi.

Po wystawie oprowadzi kuratorka Aleksandra Zuzanna Fijałkowska, absolwentka archeologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Na uczestników wydarzenia czeka minikonkurs. Jeśli będziesz uważnie słuchać i poprawnie odpowiesz na pytanie, będziesz mógł wygrać wyjątkową i nieoczywistą nagrodę.

Gdzie i kiedy?

Oprowadzanie zaczyna się o godzinie 11:00 przy kasach Muzeum Miasta Gdyni i potrwa około pół godziny. Będzie także czas na indywidualne przemyślenia i pytania. Po oprowadzaniu uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić pozostałe ekspozycje w Muzeum Miasta Gdyni w ramach bezpłatnego biletu.

Terminy oprowadzania: 5 października oraz 16 listopada.

Jak skorzystać z oferty?
Aby wziąć udział w wydarzeniu, wyślij zgłoszenie pod adres: odkryjwgdyni@gdynia.pl
1. W tytule maila wpisz: „Odkryj w Gdyni nieoczywiste – pradzieje.  spacery archeologiczne”
2. W treści maila podaj: imię i nazwisko, numer telefonu, wybraną przez Ciebie datę wydarzenia, a także:
– jeśli jesteś turystą – nazwę gdyńskiego hotelu, w którym się zatrzymałeś wraz z  numerem rezerwacji,
– jeśli jesteś mieszkańcem Gdyni – numer karty mieszkańca,
– jeśli jesteś turystą, ale nie nocujesz w gdyńskim hotelu, zapraszamy pod warunkiem dostępności miejsc na wybrane wydarzenie.

Potwierdzenie udziału otrzymasz mailem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji:  https://www.gdynia.pl/odkryjwgdyni/odkryj-oferte,8773/spacerologia-nieoczywista,575325