30.01 \ Czwartek \ godz. 18:00

Polskie piękno – wykład Karoliny Żebrowskiej

\ Dla wszystkich
\ Wejście bezpłatne

„Odważne pomysły, śmiałe kreacje i przełamywanie tabu przez miliony kobiet. Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się tak szybko. I tak efektownie.

Dla słynących z urody Polek XX wiek był czasem walki: o wolną ojczyznę i o własne prawa. Wydawałoby się, że nie było wtedy czasu na zajmowanie się modą. Ale to właśnie ona dodawała im odwagi i pozwalała poczuć się pięknie. Wyczucie stylu i wyobraźnia stały się ich wizytówką.

Dziś mamy coś, czego naszym prababkom często brakowało. Ogromny wybór. To właśnie on czyni współczesną modę tak fascynującą. Obecne trendy to niewiarygodny miks tysięcy elementów kobiecej garderoby wielu epok”.

Zapraszamy na spotkanie z Karoliną Żebrowską, autorką książki „Polskie Piękno. Sto lat mody i stylu”, która w kontekście wystawy „Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci” opowie, jak ubierały się Polki w siermiężnych czasach PRL-u.

Karolina Żebrowska – jedna z najbardziej znanych polskich blogerek, reżyserka, autorka książki „Polskie Piękno. Sto lat mody i stylu”. Prowadzi blog „Domowa kostiumologia”, a jej krótkie filmy na kanale YouTube, m.in. „100 Years of Beauty – Poland” obejrzały miliony użytkowników.

 

(Fot. mat. pras.)

najbliższe wydarzenia