05.11 \ Czwartek \ godz. 17:00

Perły: (Nie)modernistyczna architektura pierwszej połowy XX wieku

\ Dla wszystkich
LINK DO SPOTKANIA ONLINE – https://us02web.zoom.us/j/3765747619?pwd=S1FPZFQxSkNKTllocEMvMUpTUXZRdz09#success
W związku z rozwijającą się sytuacją pandemiczną oraz nowymi restrykcjami przenosimy cykl wykładów “Perły” w całości do sieci. Już 5-go listopada każdy będzie mógł uczestniczyć w wykładzie z domu lub z innego, dowolnego miejsca z dostępem do internetu.W czwartek, 5-go listopada, tuż przed godziną 17:00 opublikujemy na kanale facebook’owym Muzeum Miasta Gdyni link przekierowujący na platformę zoom. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy otworzyć link i poczekać na połączenie
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników architektury, a w szczególności studentów kierunków historyczno-artystycznych, na cykl wykładów „Perły”, który ukaże gdyńską architekturę z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.
 
Nienowoczesna architektura w dobie modernizmu wydaje się czymś paradoksalnym, a na pewno marginalnym. Jednak modernizm architektoniczny w XX stuleciu nie miał wyłącznie jednego oblicza. W kontraście do progresywnej i radykalnie modernistycznej architektury awangardowej, stanowiącej mainstream zarówno doktryny jak i praktyki architektonicznej, istniały tendencje będące wyrazem długiego trwania tradycji architektury porządkowej, niemniej mimo swego regresywnego i retrospektywnego charakteru, niewolne od różnych zabiegów i formuł modernizowania. Na wykładzie zaprezentowany zostanie pejzaż niemodernistycznej (a właściwie nie do końca modernistycznej) architektury 1 połowy XX wieku. Prowadzenie: Hubert Bilewicz.
 
 
Ilość miejsc jest ograniczona.
 
UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu Muzeum Miasta Gdyni, zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, należy poczynić trzy kroki:
• Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Formularze zapisów dostępne będą pod wydarzeniami na stronie muzeumgdynia.pl/wydarzenie
• Przed wzięciem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni prosimy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem dostępnym pod linkiem https://tinyurl.com/y6mz6tt2.
• Przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni na wydarzenia należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika dostępne pod linkiem https://tinyurl.com/y3dyfjq3.
• W przypadku innych obostrzeń są one wymienione w opisie wydarzeń.
• Wszystkie wydarzenia posiadają ograniczoną liczbę odbiorców z powodów bezpieczeństwa.

najbliższe wydarzenia