25.08 \ Niedziela \ godz. 14:00

W Gdyni nie pada – wystawa historyczno – sensoryczna – oprowadzanie kuratorskie dla dzieci z opiekunami

„W Gdyni nie pada” – to zaklęcie usłyszycie latem z ust plażowiczek i plażowiczów, gdy na błękitnym niebie pojawią się burzowe chmury. W takich chwilach nadzieja, że deszcz ominie kurort jest silniejsza niż słodki zapach gofrów unoszący się z okolicznych budek.

Podobne życzenia padały w Gdyni już ponad sto lat temu. Możecie się o tym przekonać podczas niedzielnego oprowadzania, gdzie wraz z Dorotą Dombrowską – Wyżgą z zespołu projektowego wystawy historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada”, cofniecie się na początek ubiegłego wieku. Poznacie historię gdyńskiego letniska  z czasów, kiedy na plaży noszono szlafroki i parasole, gdy celebrowano Święto Morza, a do Sopotów pływano motorówką. Za dnia zażywano słonecznych kąpieli i grano w tenisa, a wieczory spędzano przy muzyce sączącej się z koncertowych muszli lub bawiąc się na potańcówkach.

Poza poznaniem historii letniska, dowiecie się jak najlepiej korzystać z wystawy, aby w pełni skorzystać z przygotowanych dla Was sensorycznych niespodzianek. Nie zabraknie też smaczków związanych z kulisami przygotowywania ekspozycji!

Na oprowadzanie 25 sierpnia zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym z opiekunami!

W naszym Muzeum zawsze świeci słońce (a nawet dwa), dlatego rozgośćcie się, zostawcie bagaż – i odkrywajcie! Spokojnie, w Gdyni nie pada!

Po wystawie oprowadza Dorota Dombrowska-Wyżga!

Ahoj przygodo!

Wydarzenie towarzyszy wystawie historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

najbliższe wydarzenia