11.08 \ Niedziela \ godz. 14:00

Oprowadzanie po wystawie “To nie jest magazyn”

Jakie osobliwości skrywa gdyńskie muzeum? Jak dbamy o muzealia? Które dzieła sztuki ujrzały pierwszy raz światło dzienne? Ile obrazów znalazło się na ekspozycji?

Podczas oprowadzania, kuratorka przybliży koncepcję wystawy „To nie jest magazyn”. Ponad pół tysiąca obiektów zgromadzonych, usystematyzowanych i pogrupowanych na przestrzeni około 200 m2 nasuwa skojarzenie pierwszych muzeów czyli gabinetów osobliwości nazywanych Kunstkamerami. Wystawa jest dobrym powodem aby opowiedzieć o historii zarówno samego muzeum jak i muzealiów. Obrazy, grafiki, tkaniny, rzeźby, modele, a także dizajn skąd to wszystko się tu wzięło? Na oprowadzaniu odpowiemy na te pytania, wyjaśnimy jakie zadania i wyzwania stoją przed muzealnikami i w jaki sposób zachować porządek, żeby nie zgubić muzealiów we własnym muzeum.

Termin: 11.08.2024, godz. 14:00
Bilety: 20 zł, do nabycia w kasie lub na www.bilety.muzeumgdynia.pl