25.05 \ Sobota \ godz. 14:00

Oprowadzanie po wystawie stałej „Gdynia Dzieło Otwarte”

Na czym polega fenomen architektury Gdyni, co kryją w sobie posadzki klatki schodowej przy ul. Słupeckiego? Kto założył słynną firmę KAWOŃ i jak wyglądały opakowania jej produktów? W pierwszą niedzielę grudnia oprowadzimy Was po wystawie stałej „Gdynia Dzieło Otwarte” ścieżką sztuki, zarówno pięknej jak i użytkowej – dowiemy się m.in. dlaczego malarz Michał Leszczyński przybrał sobie przydomek „Lester”, gdzie można obejrzeć murale Mariusza Warasa a na koniec… wsłuchamy się w dźwięki muzyki z czasów PRL. Gorąco zapraszamy.

Gabriela Zbirohowska-Kościa – absolwentka historii sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2019 r. pracownik Muzeum Miasta Gdyni, adiunkt muzealny. Autorka kilku publikacji związanych ze sztuką nowożytną i średniowieczną. Zainteresowania: kultura i sztuka Średniowiecza, muzealnictwo, język japoński, muzyka klasyczna i jazzowa, ikonografia morska w sztuce na przestrzeni wieków.

Tytuł: Oprowadzanie po wystawie stałej „Gdynia Dzieło Otwarte” – śladami sztuki
Termin: 26.05.2024, godz. 14:00
Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni
Bilety: Obowiązują bilety (oprowadzanie z przewodnikiem)