19.03 \ Niedziela \ godz. 14:00

Oprowadzanie po wystawie “12. Baltic Mini Textile Gdynia”

12. Baltic Mini Textile Gdynia – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie

„Marzyłam, by moje miasto – Gdynię – odwiedzał świat! […] Marzenia się spełniają – mówiła Aleksandra Bibrowicz-Sikorska, pomysłodawczyni i inicjatorka konkursu Baltic Mini Textile Gdynia. Trudno uwierzyć, że artystki nie ma już wśród nas. To ogromna strata dla Gdyni oraz świata kultury i sztuki.

Dzięki inicjatywie i wieloletniemu zaangażowaniu Aleksandry Bibrowicz-Sikorskiej mogliśmy oglądać w Gdyni prace autorstwa artystów z wielu krajów świata: Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Australii. Podobny przekrój narodowości uczestników zobaczymy również podczas tegorocznej edycji przeglądu. Na wystawie prezentujemy 50 miniatur tkackich, wybranych przez jury spośród 338 prac zgłoszonych przez 186 artystów z 30 krajów.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest natura. W malutkich dziełach sztuki możemy dostrzec inspiracje światem fauny i flory, potęgą żywiołów, jak również cyklem życia – od narodzin do śmierci. W każdym z nich kryje się tajemnica mikro i makrokosmosu. Podczas niedzielnego oprowadzania Joanna Mróz z Działu Historycznego przybliży Państwu niezwykły świat miniatur tkackich. Zachęcamy do wzięcia udziału!