Ułatwienia dostępu
PL EN

ul. Zawiszy Czarnego 1
81-374 Gdynia  
+48 58 662 09 55

wt. – czw . . . 10–18
pt . . . . . . . . . 12–20
sob., ndz . . .  10–17

ulgowy  . . . . 7 zł
normalny . . 15 zł
rodzinny .  . 40 zł

20.06 / Niedziela / godz. 12:00

Oprowadzanie po module zmiennym pt. „Tadeusz Wenda” oraz wystawie stałej „Gdynia dzieło otwarte”

\ Wejście biletowane

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Wendy. Z tej okazji, w części zmiennej wystawy stałej „Gdynia dzieło otwarte” przygotowaliśmy dla Państwa ekspozycję poświęconą tej wybitnej osobie pt. Tadeusz Wenda  – człowiek i jego dzieło.

Na wystawie prezentujemy przedmioty związane z Tadeuszem Wendą. Będą to zarówno eksponaty ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, jak i pamiątki oraz zdjęcia udostępnione przez jego wnuczkę. Dzięki nim będzie można poznać Tadeusza Wendę nie tylko jako inżyniera, postać niezwykle ważną dla Gdyni, ale również  jako człowieka, męża, ojca, czy szefa.

W niedzielę 20 czerwca  odbędą się dwa oprowadzania – o godz. 12.00 i o godz. 14.00 – po wystawie GDO, które rozpoczniemy od  fragmentów poświęconych Tadeuszowi Wendzie. Obowiązują zapisy za pomocą formularza na stronie.

Bilety: oprowadzanie wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny)

  • Przed wzięciem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni prosimy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem dostępnym pod linkiem https://tinyurl.com/y6mz6tt2.
  • Na wydarzeni obowiązują zapisy.
  • Przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni na wydarzenia należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika dostępne pod linkiem https://tinyurl.com/y3dyfjq3.

najbliższe wydarzenia

Pamięć o mieszkającej niegdyś w Gdyni społeczności żydowskiej stopniowo gaśnie. Starając siępodtrzymać płomień, który jeszcze tli się w naszej pamięci, chcielibyśmy razem z uczestnikamistworzyć nadzwyczajną instalację artystyczną,…

\ Dla wszystkich \ Wejście bezpłatne

„Malarstwo oznacza dla mnie generalną spowiedź. Musi być osobiste i co najważniejsze szczere, bo tylko w ten sposób można najpełniej wyrazić to, co się przeżywa, swoje nawet…

\ Dla wszystkich \ Wejście biletowane

Babie Doły kojarzą się mieszkańcom Gdyni, jak również turystom z szeroką plażą i charakterystycznym budynkiem torpedowni, który znajduje się na morzu kilkaset metrów od brzegu. Nie każdy…

\ Dla dorosłych \ Poza MMG \ Wejście biletowane