Ułatwienia dostępu
PL EN
20.06 / Niedziela / godz. 12:00

Oprowadzanie po module zmiennym pt. „Tadeusz Wenda” oraz wystawie stałej „Gdynia dzieło otwarte”

\ Wejście biletowane

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Wendy. Z tej okazji, w części zmiennej wystawy stałej „Gdynia dzieło otwarte” przygotowaliśmy dla Państwa ekspozycję poświęconą tej wybitnej osobie pt. Tadeusz Wenda  – człowiek i jego dzieło.

Na wystawie prezentujemy przedmioty związane z Tadeuszem Wendą. Będą to zarówno eksponaty ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, jak i pamiątki oraz zdjęcia udostępnione przez jego wnuczkę. Dzięki nim będzie można poznać Tadeusza Wendę nie tylko jako inżyniera, postać niezwykle ważną dla Gdyni, ale również  jako człowieka, męża, ojca, czy szefa.

W niedzielę 20 czerwca  odbędą się dwa oprowadzania – o godz. 12.00 i o godz. 14.00 – po wystawie GDO, które rozpoczniemy od  fragmentów poświęconych Tadeuszowi Wendzie. Obowiązują zapisy za pomocą formularza na stronie.

Bilety: oprowadzanie wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny)

  • Przed wzięciem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni prosimy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem dostępnym pod linkiem https://tinyurl.com/y6mz6tt2.
  • Na wydarzeni obowiązują zapisy.
  • Przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni na wydarzenia należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika dostępne pod linkiem https://tinyurl.com/y3dyfjq3.

najbliższe wydarzenia

Międzynarodowemu przeglądowi triennale miniatury tkackiej, który odbywa się w naszym Muzeum już od trzydziestu lat, towarzyszą dwie wystawy. Jedną z nich jest prezentacja zwycięskich prac. Druga zaś…

Muzeum od kuchni – urodzinowe oprowadzanie po muzealnych magazynach

10.02 / Piątek / godz. 10:00, 12:00, 15:00

10 lutego to dla każdej gdynianki i każdego gdynianina szczególna data. To dzień, w którym naszemu miastu zostały przyznane prawa miejskie. Każdego roku staramy się tego dnia…

Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy nasze muzealne skarby? Statystyki mówią, że jedynie 2% obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach wystawowych. A co z pozostałymi? Co dzieje…