27.05 \ Sobota \ godz. 11:00

Open House Gdynia – Bananas / Zwiedzanie zaplecza muzealnego oraz koncert PO PROSTU + MACZETY

UWAGA! NA WYDARZENIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY NA www.openhousefestival.com – organizator wydarzenia: Open House Gdynia

Muzeum Miasta Gdyni od zaplecza (od 11:00) obowiązują zapisy na www.openhousefestival.com

Co kryją zakamarki muzealne, tajemnicze korytarze i portale? Gdzie pracują muzealnicy, nawet wtedy gdy muzeum jest zamknięte? Podczas festiwalu Open House Gdynia Marta Borowska z Działu Projektów Muzeum Miasta Gdyni oprowadzi uczestników po niewidzialnej na co dzień przestrzeni muzeum, które obchodzi w tym roku 40-lecie. Muzeum Miasta Gdyni dokumentuje i bada historię miasta, pokazuje czym jest nowoczesny dizajn, prezentuje najciekawsze dzieła sztuki twórców z całego świata i skupia jak w soczewce gdyńską energię.

2) Koncert Po Prostu (support: Maczety) – godzina 18:00 – obowiązują zapisy na www.openhousefestival.com

Nie trzeba przedstawiać tego zespołu fanom Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.

W Muzeum Miasta Gdyni, w sąsiedztwie nieistniejącej już Rock Cafe Buda, wystąpi kultowy zespół Po Prostu.

“Prosta gra, prosty rytm, proste bicie, prosta gra. Mam syfiasty głos i nie umiem śpiewać” – śpiewał wokalista zespołu Szczepan w jednym z utworów grupy, która oryginalnym image’em oraz sposobem bycia i gry do dziś inspiruje kolejne pokolenia muzyków punkowych, post-punkowych i innych – Po Prostu łączy!

Przed formacją wystąpi młody zespół Maczety, punkowa nowa twarz z Gdyni (a konkretnie z dzielnicy Działki Leśne). Pomimo świeżego dorobku była już prezentowana m.in. w audycji Krzysztofa Grabowskiego (Dezerter) w Radio Nowy Świat, a świat stoi przed nimi otworem.

najbliższe wydarzenia