Dawna gdyńska architektura niemodernistyczna kryje wiele tajemnic. Choć towarzyszy nam od początku rozwoju miasta, sama też niesie ze sobą historię zmian. Jak wyglądała? Jak bardzo się zmieniła? O pierwotnych i obecnych wizerunkach budynków w kontekście etapów ich konserwacji oraz istotnych renowacji opowie Celina Łozowska z Biura Konserwatora Zabytków Urzędu Miejskiego w Gdyni.
Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie i przez platformę ZOOM.
Bilety: wstęp bezpłatny; liczba miejsc ograniczona; obowiązują zapisy;
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia oraz platforma ZOOM;
Jeżeli będziecie z nami online, link do wykładu otrzymacie najpóźniej godzinę przed wydarzeniem. Wpuszczanie na wirtualną salę wykładową zaczniemy o 16:50. Tym razem nie ma jednak studenckiego kwadransu – spotkanie rozpoczynamy punktualnie o 17:00. Wyciszcie mikrofony, wyłączcie kamery, a pytania i spostrzeżenia przekazujcie nam za pośrednictwem czatu.
Spotkania nie można nagrywać i fotografować.
O projekcie „Perły” możecie przeczytać tutaj: https://www.muzeumgdynia.pl/oferty/perly/
Pamięć o mieszkającej niegdyś w Gdyni społeczności żydowskiej stopniowo gaśnie. Starając siępodtrzymać płomień, który jeszcze tli się w naszej pamięci, chcielibyśmy razem z uczestnikamistworzyć nadzwyczajną instalację artystyczną,…
„Malarstwo oznacza dla mnie generalną spowiedź. Musi być osobiste i co najważniejsze szczere, bo tylko w ten sposób można najpełniej wyrazić to, co się przeżywa, swoje nawet…
Babie Doły kojarzą się mieszkańcom Gdyni, jak również turystom z szeroką plażą i charakterystycznym budynkiem torpedowni, który znajduje się na morzu kilkaset metrów od brzegu. Nie każdy…