04.10 \ Środa \ godz. 17:00

Niezobowiązująco o przedmiocie –  warsztaty improwizacji dla dorosłych

Eksplorując relacje ludzi z przedmiotami i szukając nowych form ekspresji i wyrażania siebie, stworzyliśmy wyjątkowy projekt, zupełnie nieoczywisty dla przestrzeni muzealnej. Tym razem sięgnęliśmy po improwizacja – sztukę tworzenia dzieła bez przygotowania, spontanicznie i niepowtarzalnie. Podczas naszych warsztatów, uczestniczki i uczestnicy z pomocą swoich ciał i głosów spróbują opowiedzieć historię wybranych przedmiotów. Chociaż brzmi to nieco skomplikowanie, z pewnością okaże się przede wszystkim dobrą zabawą!

Warsztaty poprowadzi Olena Yanchuk – ukraińska wokalistka i autorka tekstów. Na swoim koncie ma pięć albumów muzycznych, z czego dwa są przeznaczone dla dzieci. Od 2022 roku mieszka w Gdyni i prowadzi warsztaty wokalne dla dorosłych oraz zajęcia muzyczno-sensoryczne dla dzieci. Na jej warsztatach można ziewać, nadymać się jak żaba, oddychać jak szczeniak (!), a nawet skakać ze spadochronu.

Zajęcia będą prowadzone w języku ukraińskim, z możliwością tłumaczenia na język polski.

Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia można kierować do Ośrodka Edukacji                     na adres mailowy edukacja@muzeumgdynia.pl.

Wstęp za pobraniem bezpłatnego biletu na stronie www lub w kasie Muzeum Miasta
Gdyni.

Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z
funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.