07.05 \ Sobota \ godz. 10:00

„Na styku infrastruktury i sztuki” – spacer śladami artystów

\ Dla wszystkich
\ Poza MMG
\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

Wacław Żaboklicki, Anna Szulc-Pokrywka, Konstanty Gorbatowski, Michalina Krzyżanowska. Kim byli? Jak postrzegali Gdynię? Czy ich twórczość nadal skłania do namysłu? Na te i inne pytania odpowie Gabriela Zbirohowska-Kościa podczas sobotniego spaceru po Gdyni śladami artystów. Wydarzenie planowane na 7 maja, towarzyszy wystawie „MORZE \ MIASTO \ PORT”, na której prezentujemy niekonwencjonalne, wręcz brawurowe ujęcia portu, kluczowe momenty w rozwoju Gdyni i magnetyzujące morze, od zawsze i na zawsze intrygujące wielu twórców.

Spacer rozpoczniemy od punktu widokowego na Kamiennej Górze, przy ulicy Adama Mickiewicza 1/3 w Gdyni, następnie udamy się w stronę portowych basenów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o pobranie bezpłatnego biletu w Muzeum Miasta Gdyni.

Miejsce zbiórki: punkt widokowy na Kamiennej Górze, ul. Adama Mickiewicza 1/3