25.06 \ Niedziela \ godz. 14:00

MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie

Wystawa „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS” opowiada o relacjach między człowiekiem a przedmiotami. Naszym celem było tym razem odejście od naukowego „szkiełka i oka” i próba pokazania muzealnego obiektu w innym wymiarze – emocjonalnym, relacyjnym, ludzkim.

Podczas oprowadzania kuratorskiego, wędrując śladem opowieści pracownic i pracowni-ków naszego muzeum o wybranych rzeczach, zobaczymy wiele obiektów – fotografie, listy, przedmioty codziennego użytku, meble, obrazy i inne muzealia – w których odbijają się ślady pamięci, prywatnych fascynacji, pasji czy przeżyć.

W czasie oprowadzania, Dariusz Małszycki – starszy kustosz z ponad dwudziestopięciolet-nim stażem w Muzeum Miasta Gdyni, opowie między innymi o ważnej dla niego historii budowy Magazynów Paliw Płynnych w Gdyni, a także o zdjęciach które je przedstawiają i odczuciach, jakie mu towarzyszyły kiedy je opracowywał.

Wystawa jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin: 25.06.2023 r., godz. 14:00
Prowadzenie: Dariusz Małszycki / Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 30 osób
Wstęp: za pobraniem bezpłatnego biletu na stronie www lub w kasie Muzeum Miasta Gdyni

Kuratorka wystawy: Joanna Mróz
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, TVP3 Gdańsk
Partnerzy: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A, Galeria Klif, Muzeum Gdańska, Muzeum Warszawy, Instytut Antropologii Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego

Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”, w ramach cyklu „Spotkania z rzeczami”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego