26.05 \ Piątek \ godz. 12:00

MUZEUM TO LUDZIE – wernisaż wystawy w Galerii Klif w Gdyni

Nasze życie zawodowe, muzealniczek i muzealników kręci się wokół pamięci i wokół przedmiotów. Badamy relację między nimi – stawiając często pytania: czy nasza pamięć wpływa na to, jak postrzegamy niektóre przedmioty, czy odwrotnie: to poszczególne rzeczy wpływają na nasze wspomnienia, na to jak pamiętamy. Niejednokrotnie w naszej pracy zdarza się, że któryś z przedmiotów zaintryguje nas na dłużej.

Wystawa „Muzeum to ludzie”, na której prezentujemy piękne fotografię pracownic i pracowników naszego muzeum ma zwrócić uwagę przede wszystkim na wartość rzeczy w życiu człowieka, a także sprowokować do refleksji o ich prawdziwym znaczeniu.

Na ekspozycji prezentujemy część fotografii przedstawiających pracowników Muzeum Miasta Gdyni z wybranymi przez siebie eksponatami do wystawy „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”. Zostali przedstawieni na kolorowych tłach nawiązujących do palety barw gdyńskiego artysty Kazimierza Ostrowskiego, którego pracę pt. „Pejzaż portowy” można oglądać od 19 maja w Muzeum Miasta Gdyni.

Wystawa w Galerii Klif towarzyszy ekspozycji „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS” dofinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin: 26.05.2023 r., godz. 12:00
Wstęp wolny
Kuratorka
: Joanna Mróz / Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni
Autorka fotografii: Bogna Kociumbas – Kos
Miejsce: Galeria Klif w Gdyni, Al. Zwycięstwa 256, 81-825 Gdynia

najbliższe wydarzenia