10.02 \ Piątek \ godz. 10:00, 12:00, 15:00

Muzeum od kuchni – oprowadzanie po muzealnych magazynach towarzyszące wystawie „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”

10 lutego to dla każdej gdynianki i każdego gdynianina szczególna data. To dzień, w którym naszemu miastu zostały przyznane prawa miejskie. Każdego roku staramy się tego dnia zorganizować w Muzeum coś wyjątkowego – by dać nam wszystkim okazję do wspólnego świętowania. W tym roku, sytuacja jest o tyle szczególna, że nasza instytucja obchodzi 40-lecie istnienia! Dlatego, zapraszamy wszystkich zwiedzających do naszych magazynów – miejsca, w którym historia Gdyni jest dosłownie na wyciągnięcie ręki! Dodatkowo, miejsca na co dzień niedostępnego, owianego tajemnicą, w którym znajdują się rzeczy najcenniejsze dla każdego muzeum – zbiory. Dajemy się zatem poznać od kuchni.

W trakcie oprowadzań będzie można przejrzeć magazynowe półki, dopytać o szczegóły związane z pozyskiwaniem zbiorów, opieką nad nimi, a także poznać (gdyńskie) historie każdego z przedmiotów, który zwróci uwagę zwiedzających.

Oprowadzania poprowadzą muzealniczki z Działów Historycznego i Sztuki, które odpowiedzą na wszystkie pytania i zdradzą nasze największe tajemnice muzealnych magazynów.

Wstęp za pobraniem bezpłatnego biletu na stronie www lub w kasie Muzeum Miasta Gdyni.

Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”, w ramach cyklu „Spotkania z rzeczami”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.