11.06 \ Niedziela \ godz. 14:00

Muzeum od kuchni – oprowadzanie z przewodnikiem po magazynie dokumentów, planów i plakatów

Statystyki mówią, że jedynie 2% obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach wystawowych. A co z pozostałymi? Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy nasze muzealne skarby? Co dzieje się z muzealiami po zakończonej wystawie? Przyjdźcie i zobaczcie sami! W tym szczególnym dla nas roku 40-lecia Muzeum Miasta Gdyni, w którym skupiamy się na muzealnych zbiorach, otwieramy dla zwiedzających nasze magazyny, w których gromadzimy wszystkie obiekty.

W tę wyjątkową niedzielę będziecie mogli poznać muzealny magazyn Działu Historyczne-go, w którym zgromadzone są dokumenty życia społecznego, plany, mapy i plakaty. Łącznie ponad 13 000 obiektów! Opiekun zbioru dokumentów Dawid Gajos oprowadzi Was po miejscach niedostępnych na co dzień i odpowie na wszystkie pytania.

Zapraszamy do zwiedzania muzeum od kuchni!