22.12 \ Niedziela \ godz. 14:00

Muzeum od kuchni – oprowadzanie po muzealnym Magazynie Kultury Materialnej

Statystyki mówią, że jedynie 2% obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach wystawowych. A co z pozostałymi? Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy nasze muzealne skarby? Tym razem, uchylając rąbka tajemnicy, zaprezentujemy magazyny kultury materialnej i pokażemy miejsca na co dzień niedostępne, owiane tajemnicą, w których znajdują się rzeczy najcenniejsze dla każdego muzeum – muzealia.

W trakcie oprowadzania będzie można przejrzeć magazynowe półki i ich zawartość, dopytać o szczegóły związane z pozyskiwaniem zbiorów i opieką nad nimi. Oprowadzanie poprowadzi opiekunka zbiorów, Joanna Mróz, z naszego Działu Historycznego.

Wydarzenie towarzyszy wystawie historyczno-sensorycznej „W Gdyni nie pada”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.