14.08 \ Środa \ godz. 17:00

Muzeum od kuchni – oprowadzanie po muzealnym magazynie Działu Historycznego

Statystyki mówią, że jedynie 2% obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach wystawowych. A co z pozostałymi? Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy nasze muzealne skarby? W ramach oprowadzania zaprezentujemy magazyny kultury materialnej i pokażemy miejsca na co dzień niedostępne, owiane tajemnicą, w których znajdują się rzeczy najcenniejsze dla każdego muzeum – muzealia.
W trakcie oprowadzania będzie można przejrzeć magazynowe półki i dopytać o szczegóły związane z pozyskiwaniem zbiorów i opieką nad nimi. Zwrócimy uwagę przede wszystkim na te obiekty dotyczące letniska.

Wydarzenie towarzyszy wystawie historyczno-sensorycznej pt. W Gdyni nie pada. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.