05.12 \ Wtorek \ godz. 12:00

Muzeum od kuchni – oprowadzanie po muzealnych magazynach

Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy muzealne skarby, których nie widać na wystawach? Statystyki mówią, że tylko 2 % obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach ekspozycyjnych. A co z pozostałymi? Co dzieję się z muzealiami po zakończonej wystawie? Przekonajcie się sami!

Na zakończenie tego szczególnego roku, 40-lecia Muzeum Miasta Gdyni, w którym skupiamy się na muzealnych zbiorach, otwieramy dla zwiedzających nasze magazyny, których gromadzimy wszystkie obiekty. W ten wtorek, magazyn Działu Historycznego, w którym znajdują się fotografie, dokumenty, plany i plakaty uchyli przed nami swoje drzwi.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”, dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin: 5.12.2023 r., godz. 12:00
Wstęp wolny
Prowadzenie: Dariusz Małszycki, Dawid Gajos / Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A