05.12 \ Wtorek \ godz. 12:00

Muzeum od kuchni – oprowadzanie po muzealnych magazynach

Zastanawiasz się, gdzie gromadzimy muzealne skarby, których nie widać na wystawach? Statystyki mówią, że tylko 2 % obiektów gromadzonych przez muzea można zobaczyć na salach ekspozycyjnych. A co z pozostałymi? Co dzieję się z muzealiami po zakończonej wystawie? Przekonajcie się sami!

Na zakończenie tego szczególnego roku, 40-lecia Muzeum Miasta Gdyni, w którym skupiamy się na muzealnych zbiorach, otwieramy dla zwiedzających nasze magazyny, których gromadzimy wszystkie obiekty. W ten wtorek, magazyn Działu Historycznego, w którym znajdują się fotografie, dokumenty, plany i plakaty uchyli przed nami swoje drzwi.

Wstęp za pobraniem bezpłatnego biletu na stronie www lub w kasie Muzeum Miasta Gdyni.

Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”, w ramach cyklu „Spotkania z rzeczami”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach zadania „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”, programu „Wspieranie Działań Muzealnych”.