25.06 \ Sobota \ godz. 19:00

MORZE / MIASTO / PORT w dźwiękach – koncert Michała Jeziorskiego z widokiem na morze

\ Dla wszystkich
\ Wejście bezpłatne

Miejski gwar, turkot portowych maszyn, uspokajający szum morza. Czy plątanina tych odgłosów może stać się muzyką?

Michał Jeziorski – twórca muzyki ambient/idm – spróbuje odpowiedzieć na to pytanie podczas koncertu w Muzeum Miasta Gdyni. 25 czerwca o godzinie 19 na tarasie z widokiem na morze wsłuchamy się w Gdynię i jej port.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest graniczona. Prosimy o pobranie bezpłatnego biletu w Muzeum Miasta Gdyni lub online na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.

Michał Jeziorski – twórca muzyki ambient/idm, technik realizacji dźwięku, zajmuje się nagraniami terenowymi (field recording). Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w ramach organizowanych wystaw i przedsięwzięć multimedialnych. Swoje dźwiękowe pomysły potrafi przenosić w inne rejony, co udowadniał niejednokrotnie podczas współpracy z muzykami rockowymi (m.in. KarmaComa, Lipali, Fuzz, Hedone). Od wczesnych lat 90. tworzył kilka projektów (Ptah, Spika, Mic Aalto, scala A, Apollos – ten ostatni z wybitnym pianistą Kubą Sokołowskim). W 2017 roku zrealizował dla Muzeum Miasta Gdyni płytę “Miastofonia” – pierwszy dźwiękowy portret Gdyni.