18.09 \ Niedziela \ godz. 14:00

MORZE \ MIASTO \ PORT – oprowadzanie po wystawie

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Wystawa MORZE \ MIASTO \ PORT w Muzeum Miasta Gdyni jest wspaniałą okazją do refleksji na temat morza i portu w sztuce. Co sprawiało, że artyści tak chętnie wybierali je jako temat swoich prac, uwieczniając  na płótnach i w szkicownikach? Co uczyniło port tak bogatym źródłem artystycznych inspiracji jeszcze długo po II wojnie światowej?

W trakcie oprowadzania po wystawie zabierzemy Was w fascynującą podróż do świata portu widzianego przez pryzmat sztuki. Będzie to również okazja do zapoznania się nie tylko z ciekawą twórczością wielu artystów uwieczniających port, ale także z jego historią i etapami powstawania.

Partner strategiczny wystawy: Port Gdynia