24.04 \ Niedziela \ godz. 14:00

„MORZE \ MIASTO \ PORT” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

\ Dla wszystkich
\ Zapisy

W 2022 roku mija dokładnie 100 lat od podjęcia decyzji o budowie gdyńskiego portu. Rocznica ta stała się dla naszego Muzeum wspaniałą okazją do stworzenia wystawy ukazującej wizerunek gdyńskiego portu w sztuce od dwudziestolecia międzywojennego po prace najnowsze. Krajobraz portowy intrygował zarówno gdyńskich autochtonów, jak i artystów zamieszkałych w naszym mieście w późniejszym okresie życia, a także tych przebywających w Gdyni jedynie przejazdem. Co sprawiało, że artyści tak chętnie wybierali go jako temat swoich prac, uwieczniając m.in. na płótnach i w szkicownikach? Co uczyniło port tak bogatym źródłem artystycznych inspiracji jeszcze długo po II wojnie światowej?

Kuratorki wystawy Gabriela Zbirohowska-Kościa i Anna Orchowska-Smolińska zabrały zwiedzającychw niedzielę 24 kwietnia o godzinie 14 w fascynującą podróż do świata portu widzianego przez pryzmat sztuki. Była to również okazja do zapoznania się nie tylko z ciekawą twórczością wielu artystów uwieczniających ów port, ale także z jego historią i etapami powstawania.

Bilety: Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny)
Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa, Anna Orchowska-Smolińska