14.08 \ Niedziela \ godz. 14:00

Mokwa – Suchanek – Baranowski. Maryniści o gdyńskim porcie – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie MORZE \ MIASTO \ PORT

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Kiedy myślimy o morzu, mamy przed oczami bezkresną przestrzeń, nieograniczony niczym horyzont, rytm przypływów i odpływów. A może widzimy okręt miotany sztormem, rybaków wracających z połowu, portowe dźwigi odbijające się w tafli wody? Tajemniczość morskiego żywiołu potrafili rozpoznać i oddać w swych pracach malarze maryniści. Niejednokrotnie, często nie zdając sobie z tego sprawy, patrzymy na morze tak, jak oni przyzwyczaili nas je postrzegać. A jak przedstawiali gdyński port? Niedzielne oprowadzanie 14 sierpnia, o godzinie 14:00 to doskonała okazja, by zatrzymać się przy obrazach czołowych trójmiejskich marynistów i pozwolić im przemówić. Zapraszamy na wystawę „MORZE \ MIASTO \ PORT” do Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1A.