14.07 \ Środa \ godz. 17:00

Mocniejsze uderzenie – wykład Piotra Metza z cyklu Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego

\ Wejście bezpłatne

Jaki wpływ Franciszek Walicki, ojciec Big Bitu, animator kultury i innowator muzyczny, wywarł na popkulturę w kontekście Polski? Z jakich wzorców czerpał inspiracje przepuszczając ją przez własną wrażliwość i tworząc nową jakość na krajowej scenie muzycznej? Czy istniała „Bitelmania” w polskim wydaniu? Na te i na inne pytania odpowiedź przyniesie wykład Piotra Metza z cyklu „Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego”, zorganizowany przez Muzeum Miasta Gdyni z okazji 100. Rocznicy urodzin Franciszka Walickiego. Podczas wykładu „Mocniejsze uderzenie” Piotr Metz skupi się na kulturotwórczej roli Radia Luksemburg, przełomowych dokonaniach grup takich jak m.in. Breakout oraz fenomenie pocztówek dźwiękowych.