23.06 \ Wtorek \ godz. 18:15

Zapraszamy na kolejne spotkanie Gdyńskiego Szlaku Modernizmu w cyklu Miasta i architektura.

Partnerem i współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Miasta Gdyni, zaś niezwykłe tło dla prelekcji dr inż. arch. Anny Orchowskiej-Smolińskiej, będzie stanowiła wystawa “Gdynia | Tel Awiw”.

Tytuł prelekcji:
“Miejsce, tradycja i inspiracja, czyli Gdynia, Lwów i Tel Awiw na drodze ku modernizmowi”
Prelegetnka: dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska

Link do transmisji LIVE z wydarzenia (on-line) zamieścimy 17 czerwca.

Kontekst:
Trzy europejskie miasta, które łączy silna więź dziedzictwa architektonicznego powstałego w duchu fukcjonalizmu. Pomimo pewnych wyrażnych analogii, każde z tych miast posiada silną i niepowtarzalną tożsamość, zaś ich drogi ku modernizmowi bywały bardzo różne.

#modernizmgdyni
#gdynskiszlakmodernizmu