26.06 \ Środa \ godz. 18:00

Malwina Konopacka o dizajnie – rozmowa z cyklu Jakub Szczęsny zaprasza

Rozmowa Jakuba Szczęsnego z Malwiną Konopacką dotyczyć będzie zwłaszcza tematów ważnych dla wielu twórców, czyli przenikania wpływów i inspiracji, integralności twórczej oraz konsekwencji. Jak łączyć potrzeby artystyczne z rzemiosłem i wymiarem komercyjnym? Jak pozostać sobą w coraz bardziej skomplikowanym i niepewnym świecie?

Cykl spotkań „Jakub Szczęsny zaprasza” towarzyszy wystawie „Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci”.

Jakub Szczęsny – architekt, projektant, wykładowca, doktor. Zrealizował Dom Kereta w Warszawie, pierwszy polski projekt włączony do stałej kolekcji MoMA w Nowym Jorku. Równolegle do projektów architektonicznych realizował liczne interwencje w przestrzeni publicznej w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie, w Europie i Australii. Od 2016 roku prowadzi w Warszawie swoje multidyscyplinarne studio SZCZ. Od 2022 roku jest dyrektorem artystycznym firmy Paged Meble. Autor książek Witaj w świecie bez architektów (2021) oraz Azyle, nisze i enklawy, czyli katalog małych utopii (2023), wydanych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

© Bartek Warzecha

Malwina Konopacka – projektantka i ilustratorka, autorka kolekcji ceramiki OKO. Urodzona w 1982 roku w Warszawie, studiowała Wzornictwo Przemysłowe w warszawskiej ASP i ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. Jako ilustratorka współpracowała z prasą i to z pasji do ilustracji wynikły pierwsze wazony OKO – artystka chciała sprawdzić, jak zadziała rysunek w trójwymiarowym świecie przedmiotów codziennego użytku.  Pierwszy obiekt z rodziny OKO powstał w 2014 roku i od tej pory rodzina stale się powiększa. 

najbliższe wydarzenia