04.09 \ Środa \ godz. 17:00

Kreska  –  otwarta pracownia malarstwa i rysunku

Można mieć poczucie, że malowanie onieśmiela. Spoglądając na dzieła malarskie w muzeach i galeriach, można porównywać je z własnoręcznie stworzonymi obrazami. Można, ale czy na pewno trzeba?

Ręka prowadząca pędzel po połaci płótna nabiera wprawy z każdym kolejnym pociągnięciem. Niezależnie od tego, czy Twoje ostatnie dzieło sztuki namalowane było przy ławce szkolnej czy też codziennie zmywasz z rąk farby, pracownia malarska w Muzeum Miasta Gdyni otwarta jest właśnie dla Ciebie.

O jakość warsztatów zadba prowadząca, malarka, scenografka, projektantka wnętrz – Monika Wójcik:

Do naszego laboratorium sztuki w Muzeum, gdzie szanujemy historię i tworzymy nową, do wspólnego wdychania farb, do pędzla, koloru, plamy, impastu i KRESKI…serdecznie zapraszam, Monika (Ika) Wójcik.”

Do naszej pracowni w dniach 4 oraz 18 września o godzinach 17:00 – 20:00 zapraszamy osoby dorosłe z różnym doświadczeniem.

Bilety do zakupienia w kasie muzeum lub do pobrania ze strony www.bilety.muzeumgdynia.pl.