08.10 \ Piątek \ godz. 17:00

Kochać dizajnu nie przestawaj – czyli kilka praktycznych porad kolekcjonerki nie zawsze konsekwentnej – warsztaty

\ Dla dorosłych
\ Wejście biletowane

Jak rozróżnić przedmiot dobrze zaprojektowany, od tego niekoniecznie trafionego? Co w najbliższych latach będzie modne wśród kolekcjonerów? Czy na kolekcji można zarobić i jak? A wreszcie – ile to jest naprawdę warte? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź podczas warsztatów specjalnie przygotowanych przez Beatę Bochińską. Podczas spotkania dowiemy się jakie miejsce zajmuje nasze wzornictwo na tle europejskich przykładów z epoki mid-century-modern. To nie wszystko! Dzięki zdobyciu tajemnej kolekcjonerskiej wiedzy i scenariuszom autorki będziecie mogli stworzyć własne kolekcje tematyczne.

Bilety: 50 zł do kupienia na stronie: https://sklep.muzeumgdynia.pl/product/kochac-dizajnu-nie-przestawaj-8-x-2021-godz-1700/

Beata Bochińska, autorka bestsellera „Zacznij kochać dizajn”, wydanego w roku 2016 roku przez wydawnictwo Marginesy i portal Patyna.pl. Historyczka sztuki i wzornictwa była prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie w latach 2006–2011. Ukazanie się jej praktycznego poradnika, zmobilizowało setki zbieraczy do zapoczątkowania i rozbudowania kolekcji wzornictwa zza żelaznej kurtyny, w tym przykładów najlepszej sztuki użytkowej z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych, które do dzisiaj można znaleźć w niejednym polskim domu.

Beata Bochińska jest również autorką podręczników, artykułów, wykładów, producentką telewizyjną filmów o designie, jurorką konkursów globalnych: Imagine Cup by Microsoft na najlepsze projekty w kategorii digital media, Software Design oraz na najlepiej zaprojektowane produkty oraz wnętrza publiczne i biurowe między innymi w konkursie CBRA. Na co dzień zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o wzornictwie, doradza firmom i instytucjom w zakresie prognozowania trendów stylistycznych oraz zarządzania designem. Pasjonatka, której udało się zarazić męża i dzieci bakcylem kolekcjonerskim, co zaowocowało powstaniem kolekcji około 1800 obiektów. Przedmioty z jej kolekcji, za pośrednictwem domów aukcyjnych, zakupiły polskie muzea oraz kolekcjonerzy z wielu krajów.

 

Prowadzenie: Beata Bochińska
Wystawa: www.muzeumgdynia.pl/wystawa/eryka-i-jan-drostowie-polskie-projekty-polscy-projektanci/
Katalog: www.sklep.muzeumgdynia.pl/product/katalog-eryka-i-jan-drostowie-pppp/
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A

najbliższe wydarzenia