10.07 \ Środa \ godz. 12:30

Klub Doborowego Towarzystwa: Relaksacja – spacer śladami gdyńskiego letniska dla seniorek i seniorów

W wakacje zwalniamy tempo i zakładamy okulary przeciwsłoneczne. Powiemy więcej, przenosimy się ponad 100 lat wstecz do spokojnej letniskowej Gdyni. Widzimy domy, pola, lasy, morze, plażę oraz Dom Zdrojowy. Lipiec, wyjątkowo gorący, więc wokół pełno letników, z dala słychać donośne “LOOOOOODY”.

Zapraszamy na wakacyjną podróż w czasie, która odkryje Gdynię sprzed 100 lat. Podczas spaceru będzie okazja, by obejrzeć budynki, które się ostały, jak i poznać historię tych, które już nie istnieją. Przybliżymy historię miasta, jako letniska, głównej wakacyjnej destynacji – pójdziemy śladem turystek i turystów, którzy odkrywali małą nadmorską mieścinę, która niedługo potem stała się „miastem z morza i marzeń”.

Termin: 10.07.2024 r., godz. 12:30
Bilety: 5 zł, do nabycia w kasie lub na www.bilety.muzeumgdynia.pl