13.03 \ Środa \ godz. 11:00

Klub Doborowego Towarzystwa: Nastrój się! – warsztaty tworzenia wielkanocnych stroików dla gdyńskich seniorek i seniorów

Termin: 13.03.2024 r., godz. 11:00
Bilety: 5 zł, do nabycia w kasie muzeum oraz na stronie www.bilety.muzeumgdynia.pl
Prowadzenie: Patrycja Wójcik / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 15 osób

Świat budzi się do życia! Już zazieleniło się za oknami, ptaki coraz głośniej ćwierkają, bazie, które w ludowych wierzeniach posiadały dobroczynną siłę, zwiastują, że nadchodzi wiosna, a wraz z nią: Święta Wielkiej Nocy. W tradycji to czas przypominania o symbolach radości i triumfu, zwycięstwa życia nad śmiercią.

Zapraszamy gdyńskie seniorki i gdyńskich seniorów na warsztaty tworzenia wielkanocnych stroików – kompozycji, które wprowadzą nas w atmosferę Wielkanocy. Do ich stworzenia wykorzystamy słoje, świeczki, a także materiały najbardziej wiosenne: bazie, kwiaty, mech –  ich różnorodność z pewnością będzie cieszyć oko przez całą wiosnę. Spotkanie będzie też okazją do rozmowy o tradycjach świątecznych, a także podzielenia się świątecznymi przepisami.