10.04 \ Środa \ godz. 11:00

Klub Doborowego Towarzystwa: Czy istnieje neomodernizm? – spacer dla gdyńskich seniorek i seniorów

Termin: 10.04.2024 r., godz. 11:00

Bilety: 5 zł – bilet seniorski

Prowadzenie: Patrycja Wójcik / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A

Liczba uczestników: 20 osób

Wyruszmy na spotkanie przeszłości z przyszłością! Wędrując gdyńskimi ulicami przypatrzymy się z uwagą budynkom, które zostały zaprojektowane współecześnie i na nowo interpretują charakterystyczny styl modernistyczny. Czy neomodernizm zadomawia się w naszej przestrzeni miejskiej na dobre i stanie się znakiem rozpoznawczym naszego miasta?

Wspólnie zastanowimy się, na ile architekci nowych obiektów, takich jak Gdyńskie Centrum Filmowe, Baltiq Plaza, czy budynek sąsiadujący ze świeżo wyremontowanym dawnym Bankiem Gospodarstwa Krajowego inspirowali się architekturą modernistyczną i czy możemy mówić już o “renesansie” modernizmu.

Czas trwania: ok. 90 min.